תאגידי מיחזור בישראל

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

10479242_xxlענף המיחזור על שלוחותיו השונות הוא ריווחי ביותר. החוקים השונים שנחקקו בנושא בשנים האחרונות והמודעות ההולכת וגוברת בקרב הציבור הם הגורמים העיקריים לכך שהתחום משגשג. יחד עם זאת אי אפשר להתעלם מהתרומה הרבה של רעיון המיחזור לאיכות החיים והבריאות של התושבים.

תרומה זו באה לידי ביטוי גם בהיבט הכלכלי. חומרי הגלם המיוצרים מהפסולת הממוחזרת משמשים לייצור מוצרים חדשים. יוצא מכך שנחסכים המשאבים הרבים הדרושים להפקת חומרי גלם ממשאבי הטבע ההולכים ומדלדלים. בישראל פועלים מספר תאגידי מיחזור. כל אחד מתמחה בתחום אחר. יש העוסקים במחזור בקבוקי פלסטיק, אחרים ממחזרים מתכות, גם במיחזור אריזות וקרטונים יש תאגיד המתמחה בכך וגולת הכותרת היא הפטנט הייחודי למיחזור . פסולת לא ממויינת שפותח על ידי תאגיד WTP.

אל"ה

תאגיד המיחזור אל"ה מתמחה באיסוף ומיחזור בקבוקי משקה. הוא נמצא בבעלותם של יצרני המשקאות הגדולים בארץ. על פי חוק הפיקדון, כל בקבוק או מכל משקה הינו בר פיקדון. הסכום המתקבל בעבורו הוא שלושים אגורות.
רוב הבקבוקים העשויים פלסטיק מגיעים על ידי הצרכנים למתקני איסוף מיוחדים הפזורים ברחבי הארץ. משאיות של התאגיד מבצעות איסוף של תכולתם מידי זמן מה ומעבירות את הפסולת למפעלי מיחזור ההופכים את הבקבוקים לחומר גלם. משם הוא נמכר לתעשיות השונות ונעשה בו שימוש חוזר.
זו אינה הדרך היחידה לאיסוף הבקבוקים. בערים רבות קיימות נקודות איסוף ובהן ניתן להביא בקבוקים משומשים ולקבל בעבורם את דמי הפיקדון. יש אנשים המבצעים זאת באורח קבע ומספקים כמויות גדולות של בקבוקים למרכזי האיסוף.

תמיר

בשנים האחרונות החל לפעול תאגיד המתמחה באיסוף אריזות – תמיר. הוא הוקם, על פי ההצהרות הרשמיות, במטרה "לתרום לסביבה ירוקה יותר". החברה, שעל פי הגדרתה אינה למטרת רווח, מבצעת מיחזור אריזות בקנה מידה גדול. היא יוצרה על ידי יבואנים ויצרנים שונים ביחד עם חברות מסחריות גדולות בעלי אינטרס משותף.

על פי חוק האריזות, מחויבים היצרנים והיבואנים לדאוג למיחזור האריזות של המוצרים שהם מוכרים. לכן, שיתוף הפעולה ביניהם הוא צעד מתבקש. תאגיד תמיר משתף פעולה עם מספר רשויות מקומיות במטרה לייעל את מערך הפריסה של מכלי האיסוף ואת הובלת תכולתם למפעלים.

תמיר עובד בשיתוף פעולה עם מספר רשויות מקומיות במטרה לייעל את פריסת מכלי האיסוף בשטחן ולעודד את התושבים למיין את הפסולת ולהשליכה לפח המחזור הנכון. מכלי האיסוף הם בעלי צבע שונה (כתום) בהתאם לפסולת האמורה להיות מושלכת לתוכם.

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

איכות סביבה

מגזין איכות סביבה

מגזין איכות סביבה מתמחה במתן מידע בתחום איכות הסביבה, כל מה שרציתם לדעת על איכות הסביבה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

קונה נחושת מחיר

קונה נחושת מחיר

אם יש לכם נחושת, ובכלל מתכות שונות בבית או במפעל תדעו שיש לכם כסף ביד. מיחזור נחושת וסוגי מתכות אחרים הוא תהליך שתורם לשמירה על

מחיר ברזל למחזור

מחיר ברזל למחזור

אם אתם בעלי עסק שמייצר ברזל, או עוסק במוצרים עם פחת ברזל כדאי שתדעו שיש לכם כסף ביד. מחזור ברזל אינו רק למטרה טובה לשמירה

מיחזור נחושת מחיר

מיחזור נחושת מחיר

עבור מיחזור נחושת מחיר שנקבע בהתאם לערך המתכת. ערך המתכת משתנה בהתאם לקריטריונים שונים, וניתן לראות את ערך המתכת בבורסת המתכות שנמצאת בלונדון. אם אתם

אל תתנו לבזבוז מים לא מזוהה: התקשר למומחה איתור נזילות עוד היום

מים הם משאב יקר, והם חיוניים למגוון פעילויות, כולל שטיפת בגדים, ניקוי כלים ומקלחת. עם זאת, בזבוז מים היא בעיה משמעותית המשפיעה על הסביבה ועל איכות החיים שלנו. לכן חיוני לזהות נזילות מוקדם ככל האפשר ולתקן אותן באופן מיידי.

072-3951868 דילוג לתוכן