5 טיפים לאורח חיים מקיים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

איך באמת תוכלו להפחית את ההשפעה הסביבתית שלכם? ומהי הדרך הטובה ביותר שמובילה לחיים ׳ירוקים׳ יומיומיים? בחרנו עבורכם 5 טיפים טובים שתוכלו לאמץ כדי לצמצם את טביעת הרגל הסביבתית שלכם.

הבעיה היא, כפי שיעידו גם בוגרי לימודי איכות הסביבה, שלא תמיד יודעים מאיפה להתחיל. האם לנסות להגיע ל-0 בזבוז? האם לשנות את התזונה? או אולי להימנע מקניית מוצרים ספציפיים? לא כל המחוות ׳הירוקות׳ יעילות מהבחינה הסביבתית, באותה מידה.

הסתכלות מקרוב על טביעת הרגל הסביבתית (ובעיקר הפחמנית) של האדם הממוצע, ניתן לזהות כמה מהפעולות היעילות ביותר להגנה על כדור הארץ.

להלן 5 טיפים שיאפשרו לכם להיות ידידותיים יותר לסביבה, ובו בזמן יישמרו גם על הבריאות ועל הכסף שלכם.

1. לשנות את אמצעי התחבורה שלכם

לנהוג כל יום לעבודה ברכב שלכם, זה כנראה הדבר הכי מזהם שאתם יכולים לעשות. לכן, הדבר הראשון שיאפשר לכם להיות קצת יותר ידידותיים לסביבה, זה לצמצם את הנהיגה ברכב. 

אבל זה לא תמיד זה קל, במיוחד אם אתם גרים מחוץ לעיר והתחבורה הציבורית פחות זמינה לכם. אבל אם אתם גרים בעיר, ברוב המקרים זה די קל. אם בכול זאת לא תוכלו לוותר על המכונית, בחרו ברכב חשמלי שהוכח כאלטרנטיבה טובה יותר למכוניות הרגילות השורפות דלק מאובנים.

ומה על רכיבה על אופניים הנחשבת לצורת התחבורה האידיאלית שטובה גם לבריאות? אגב, ניידות ירוקה זו היא לפעמים הדרך המהירה ביותר להגעה ממקום למקום!

2. לתחזק את הבית ואפילו לשפץ אותו

דיור הוא משאב מזהם, בעיקר בגלל החימום וצריכת החשמל המזיקים לסביבה. לכן, אם אתם רוצים להפחית את ההשפעה הסביבתית שלכם, הדבר הראשון הוא להפסיק לחמם את הבית וליהנות מאמבטיות ומקלחות ארוכות בלי חשבון. 

התחילו בהפחתת רמת הטמפרטורה בחדרים, ובשדרוג איטום הבית כדי שיהיה מבודד יותר. השדרוג עשוי לכלול בחירה בזגוגית כפולה בחלונות, בידוד חדש לגג וכדומה. כיוון שהחימום גוזל 67% מצריכת האנרגיה הביתית, חשוב לא להתעלם מההשפעה הסביבתית שלו, ואולי אף לשקול מעבר לפאנלים סולאריים.

3. לצמצם או לשנות את צריכת הבשר ודברי החלב

צריכת המזון היא אחד האשמים בפליטות גזי החממה. כדי לצמצם את ההשפעה הסביבתית, מומלץ להפחית את צריכת החלב ומוצרי הבשר. לא משוכנעים? ובכן, כדי לייצר 1 ק״ג חמאה יש צורך ב-22 ליטר חלב. ייצור של 1 ליטר חלב, כרוך בפליטה של כ-1 ק״ג CO2. 

מחקרים העלו כי צריכת יתר של גביה עלולה להגביר את הסיכון לפתח סוגי סרטן מסוימים עקב עודפי סידן. אז גם מהבחינה הבריאותית כדאי לנסות להפחית את צריכת מוצרי החלב. 

ומה באשר לצריכת הבשר? הבשר הוא אחד המאכלים המזהמים ביותר בעולם, עם פליטות של 11 ק״ג CO2 לכול 1000 קלוריות. תזונה נטולת בשר היא הרבה יותר ידידותית לסביבה.

4. לצאת לחופשה קרוב יותר לבית

טיסות מזהמות! ואכן, העשירים מזהמים יותר מהעניים. אם תחליטו מדי פעם לוותר על חו״ל ולנפוש בארץ, תוכלו לחסוך טונות של פליטות גזי חממה לאטמוספירה. מלבד הטיסות, גם לסוג הבילוי יש השפעה על הסביבה. אם התחביב שלכם הוא למשל גלישה, שימו לב: גולשים פולטים בממוצע 50% יותר מהאדם הממוצע.

5. להיות חברים פעילים בקהילה 

אנשים החיים לבד מזהמים בממוצע יותר ממשקי בית גדולים. מדוע? כי משאבי האנרגיה מתחלקים בין בני המשפחה. וכשאתם לבד, רק אתם משתמשים באנרגיה הגורמת לזיהום. 

גם החיים בקהילה תורמים לסביבה, כי הם מלמדים את החברים לשתף ולהחליף מוצרים, במקום לצרוך ולקנות מוצרים חדשים, שייצורם תורם לזיהום הסביבה. 

עם 5 הטיפים האלה אתם יכולים להתחיל להפחית באופן דרסטי את טביעת הרגל הפחמנית שלכם!

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן